Úvod > Aktuality

Štítky:

VÝSTRAHA - nebezpečí vzniku požárů

Český hydrometeorologický ústav vydal dne 7. 7. 2023 výstrahu č. 000210 před nebezpečím vzniku požárů na území Středočeského kraje, platnou od 7. 7. 2023 12:00 hodin do odvolání!

V souvislosti s ustanovením Čl. 1 odst. a) Nařízení Středočeského kraje č. 3/2020 ze dne 20. 4. 2020 o stanovení podmínek k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru (dále jen "Nařízení") vstupují v účinnost stanovená opatření a zákazy vyplývající z Nařízení.

V souladu s Nařízením je proto na území celého kraje

Z A K Á Z Á N O:

1. používání zábavní pyrotechniky,
  2. vypouštění „lampionů štěstí“,
  3. používání vody ze zdroje pro hašení požárů k jiným účelům, než k hašení,
  4. vjezd motorových vozidel na polní cesty; zákaz neplatí pro vlastníky a uživatele zemědělských pozemků při jejich obhospodařování,
  5. vjezd motorových vozidel na lesní cesty; zákaz neplatí pro vlastníky a uživatele lesních pozemků při jejich obhospodařování a v souvislosti s péčí o zvěř,
  6. zastavení motorových vozidel na místech, kde by se spodní část vozidla mohla dostat do styku s lehce vznětlivými materiály, např. suchou trávou, slámou, strništěm, podrostem, listím, rozlitým palivem apod.

mimo uvedená opatření je dále v následujících místech:

1. lesní porost a jeho okolí do vzdálenosti minimálně 50 m,
  2. souvislý rostlinný porost umožňující další šíření požáru,
  3. zemědělské obdělávané plochy, na nichž jsou pěstovány kultury, které jsou ve stavu možného vznícení, zejména dozrávající obiloviny, a jejich okolí do vzdálenosti 100 m,
  4. stohy sena a slámy a jejich okolí do vzdálenosti 100 m

Z A K Á Z Á N O:

1. rozdělávání nebo udržování otevřeného ohně (např. pálení klestu a kůry, spalování hořlavých látek na volném prostranství),
  2. kouření (s výjimkou elektronických cigaret),
  3. jízda parní lokomotivy,
  4. povolování výjimek vlastníky lesů z ustanovení lesního zákona.

Porušení povinností stanovených tímto nařízením lze postihnout jako přestupek podle zvláštních právních předpisů!

SPOLEČNÝ KONCERT MÍSTNÍCH KAPEL A VÝUKA TANCE

Datum konání: 15. 7. 2023

Milí sousedé místní i přespolní,

Obecní úřad Vidice Vás srdečně zve na

společný koncert místních kapel a výuky tance

TUCHOTICE 15.7. 15:30

KŮZLE – Kapela nejen pro děti

Zdeněk Fenčák – Havana večer – lekce salsy

TIME TO PLAY – úpravy slavných skladeb

ŽIVÁ hudba - k poslechu a k tanci

Roztěžská Heligónka 2023

Datum konání: 8. 7. 2023

Roztěžská Heligónka 2023

Spolek přátel Mirka Jiřišty ve spolupráci s OÚ Vidice Vás zve na tradiční Roztěžskou Heligónku do Lázní v Roztěži.

8.7.2023 od 14:00.

Občané a majitelé nemovitosti obce Vidice mají vstup zdarma.

Pozvánka na Koncert v kostele 9.6.2023

Koncert v kostele 2023

TIME TO PLAY

OBERMAJER/KOSINA /RYBA/DVOŘÁK

Úpravy slavných skladeb – BEATLES, PINK FLOYD, STING, E. CLAPTON…

Kostel SV. Mikuláše ve Vidicích

1. 6. 2023

19:00 - 21:00 hodin

Pozvánka na 6.dětský sportovní den

SDH Tuchotice a obec Vidice zvou děti a rodiče na

1. DĚTSKÝ SPORTOVNÍ DEN

konaný dne 10.6.2023 od 15:00 v Tuchoticích na návsi

Pro děti jsou připraveny nejrůznější soutěže, atrakce a sladké ceny.

Občerstvení pro velké i malé zajištěno.

V rámci akce pro děti

PUTOVNÍ KINO – KOCOUR V BOTÁCH: POSLEDNÍ PŘÁNÍ

Začátek promítání po setmění

Svoz objemného a nebezpečného odpadu v obci Vidice

Leták - sběr N.O..docx

Leták - sběr.docx

Hasičské_závody_Roztěž_2023

Datum konání: 6. 5. 2023

OÚ Vidice Vás zve na hasičské závody, které se konají dne 6.5.2023 od 13:00 v Lázních Roztěž.

Uzavírka mostu v Malešově

OÚ Vás informuje, že od 3.5. do 15.5.2023 bude uzavřen most v Malešově. V této době bude upraven autobusový ranní spoj. Děti, které jezdí do školy budou odjíždět cca o 10 minut dříve. OÚ Vidice

detail

Pálení čarodějnic - 30.dubna 2023

OÚ Vidice Vás informuje, že SDH Tuchotice pořádá pálení čarodějnic v areálu hasičské zbrojnice Tuchotice. V neděli 30. dubna od 18:30 hodin. OÚ Vidice

Zavedení optické sítě do obce Vidice (Vidice, Karlov, Tuchotice)

Prospekty pro plánovanou výstavbu optické sítě společnosti CETIN v místních částech (Vidice, Karlov, Tuchotice)

Ode dne 21.04. (pátek) do 22.04. (sobota) bude na území naší obce (místní části Vidice, Tuchotice, Karlov) probíhat sběr souhlasů s připojením na novou optickou síť společnosti CETIN (bývalý Telecom, O2). Pověřený pracovník pan Ludvík Szilágyi bude tuto činnost provádět u každého dotčeného domu. Přivedení optické přípojky je zcela zdarma a nevzniká tím ani povinnost odebírat jakékoliv služby. Po realizaci si můžete vybrat některého z 21 poskytovatelů internetu (O2, Vodafone, T-mobile, Pe3ny net apod.).

CETIN 6.pdf

CETIN 6_page-0001.jpg